Relacja z XIII kolejki RNBA 21.02.2016

opublikowane: 22 lut 2016, 11:42 przez grygur93
 GUGA MODAMESKA.PL   77-65   BRAZZERS BROTHERS

(20-15, 22-22, 14-12, 21-16)

s   Jako pierwsi XIII kolejkę rozpoczęli gracze Gugi modameska.pl wraz z Brazzers Brothers. Mecz był bardzo wyrównany już od pierwszych minut, bowiem Guga schodziła na prowadzenie 20-15 po pierwszej kwarcie. Apetyty kibiców rozbudziła 2 kwarta, tym razem remisowa, która ustawiła pierwszą połowę meczu wynikiem 42-37. Koszykarze z Pionek pokazali się w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony, wykorzystując tylko pięcioosobową rotację gospodarzy. Wśród Brazzersów najwięcej oczek zdobyli, Piotr Sobecki oraz Marcin Figurski (obaj po 21 oczek).
    Guga mimo, że w bardzo okrojonym składzie, była minimalnie lepsza w trzech z czterech kwart co pozwoliło na 12-punktowe zwycięstwo. Najwięcej punktów w spotkaniu zdobył Szymon Piskorz (23), a double-double zanotował Krzysztof Czapla (14 pkt./ 11 zbiórek) razem z Arturem Wlazło (10 pkt./13 zbiórek).
     Choć Brazzersi prowadzili w tym meczu jedynie przez 1:21 minuty, pokazali się z bardzo dobrej strony, tak więc czekamy na kolejne dobre spotkania w wykonaniu zawodników z Pionek. Guga wykonała plan w 100% wygrywając pomimo bardzo małej ilości graczy.
     Modamęska.pl (5-6) podejmie w ciekawie zapowiadającym się meczu Chicago Bols%, a Brazzers Brothers (1-11) poszukają swojej drugiej wygranej z Plexiland Rosą Fans.

GUGA MODAMESKA.PL

Piskorz 23, Skrzek 19, Czapla 14 (2)/11 zb., Spyt 11 (3), Wlazło 10/13zb.

BRAZZERS BROTHERS

Figurski 21, Sobecki 21 (1), Brzozowski 8, Modelewski 7, Smal 4, Sekuła 2, Stawarz 2

ROSA-ATAF TEAM   62 - 54   CHICAGO BOLS %

(14-5, 20-11, 18-16, 10-22)

Jako drudzy na boisku ZSE pokazali się koszykarze Rosy-Ataf z Chicago BOLS%.
Chicago po zwycięstwie nad Kottransem rozbudziło apetyty swoje i kibiców, jednakże źle rozpoczęte spotkanie bardzo szybko pogrzebało szanse na dobry rezultat. W pierwszej połowie wygranej przez Rosę-Ataf 34-16 pierwsze skrzypce rozgrywał Marcin Wilkowski (25 pkt.) kontrując raz po raz Bolsów%. Kto wie, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby nie słaba skuteczność gości na poziomie 25 % ? Druga połowa bowiem była w ich wykonaniu bardzo dobra, a ostatnia odsłona wygrana 22-10 pokazała, iż ten mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Procent Bolsów wzrósł do 31 %, jednak było to zbyt mało na grającą z 48% skutecznością Rosą-Ataf. Po stronie gospodarzy świetne zawody rozegrał również Robert Papiewski notując double-double (19 pkt./ 14 zbiórek). Podwójną zdobycz w punktach i zbiórkach zanotował także Krzysztof Staniec (10 pkt./ 13 zbiórek). Po stronie gości najwięcej punktów zanotował Paweł Szeliga (16 pkt. 4 trójki), a 14 oczek uzbierał Kamil Dziurzyński.
    Rosa-Ataf (8-4) zagra w hitowym meczu z Wine Market Nokaut Team, a Chicago Bols% (3-9) poszukają rewanżu za porażkę z Gugą modamęska.pl.

ROSA-ATAF

Wilkowski 25, Papiewski 19/ 14 zb., Staniec 10 (2)/ 13 zb., Pszczółka 4, Urbanelis 2, Gromnicki 2

CHICAGO BOLS %

Szeliga 16 (4), Dziurzyński 14 (2), Drela 9, Bujanowicz 5 (1), Kolbus 3, Sałata 3, Rusin 2, Zbojna 2

GREG-FIN
  43 - 56   HYDROSTAR

(9-5, 19-18, 7-18, 8-15)

Tuż przed godziną 18:00 na boisku zjawiły się drużyny Greg-Finu oraz Hydrostaru. Dla pierwszych, każdy mecz jest walką o play-offy. Bez drugich nie wyobrażamy sobie tej części sezonu.
   Mecz dobrze rozpoczęła drużyna prowadzona przez Pawła Gregorka, grając punkt za punkt z Mistrzami, a zarówno pierwsza jak i druga kwarta zakończyła się jej prowadzeniem. Zasiadający na trybunie kibice po pierwszej połowie zakończonej wynikiem 28-23 z pewnością zaczęli wierzyć w niespodziankę 13 kolejki. Hydrostar słynie jednak z doskonałych trzecich kwart, w których zazwyczaj ucieka swoim rywalom. Nie inaczej było i w tym meczu, bo ekipa Arkadiusza Starnawskiego wygrała trzecią ćwiartkę 18-7 wychodząc na ostatnie 10 minut z 6-punktowym prowadzeniem. Ostatnia część była już popisem lidera RNBA, ale Greg-Fin kolejny raz pokazuje jak silną jest drużyną.
   Gospodarze wygrali walkę na desce (33-25), jednak aż 24 straty pozwoliły Hydrostarowi na 19 oczek z kontrataków. Nie było w tym meczu znaczącego lidera punktowego i wyraźnie zadecydowała gra drużynowa. Po stronie Greg-Finu najwięcej punktów zdobył Marcin Rojecki (12 pkt.,5/7 z gry), zaś w wygranym zespole 12 oczek zanotował Robert Krajewski (6/9 z gry).
   Greg-Fin (7-5) pauzuje w XIV kolejce, a Hydrostar (11-0) w hicie podejmie Kottrans.

GREG-FIN

Rojecki 12, Kowalski 7 (1), Gadajski 7, Bukalski 6 (2), Marcula 5, Górnicki 4, Pysiak 2

HYDROSTAR

Krajewski 12, K.Łabędź 11, T.Łabędź 9 (1), Noga 8 (2), Paździoch 6, Janusz 6, Starnawski 2, Czupryn 2

KOTTRANS BASKETBALL TEAM  54 - 52   WINE MARKET NOKAUT TEAM

(17-14, 12-11, 14-11, 11-16)

Na zakończenie XIII kolejki przyszło oglądać nam spotkanie, na które czekało wiele osób i z pewnością nikt nie może być zawiedziony zarówno poziomem gry jak i emocji. Od początku inicjatywę przejął Kottrans wygrywając minimalnie pierwszą oraz drugą kwartę. Wine Market Nokaut Team starał się jednak dotrzymać kroku rywalom, a Łukasz Łubiński (11 pkt./15 zbiórek) znacznie przyczynił się swoimi akcjami do wyrównanego wyniku. W drużynie Kottransu już od pierwszych minut doskonale grę kreował Dominik Wólczyński (14 pkt. 2/4 za trzy). Obydwa zespoły zaprezentowały wiele efektownych akcji co zapowiadało pasjonującą końcówkę spotkania.
    W trzeciej odsłonie ekipa Marcina Kotowskiego ponownie wyszła na 7-punktowe prowadzenie głównie za sprawą graczy obwodowych, którzy oprócz dobrej gry w ataku zagrali bardzo mocno w obronie. Ostatnia część była pogonią Wine Market Nokautu za rywalami. Głównie za sprawą Dominika Brzezińskiego (16 pkt.) , który swoimi niesamowitymi akcjami atakował kosz Kottransu. "Minias" został nagrodzony tytułem MVP XIII kolejki. Gospodarze zachowali zimną krew do końca hitowego spotkania i zrewanżowali się swoim przeciwnikom za 8-punktową porażkę w pierwszym starciu.