XVII kolejka RNBA! 20.03.2016

opublikowane: 20 mar 2016, 10:23 przez Marcin Kotowski
ROSA-ATAF TEAM  54 - 70   KOTTRANS

(14-16, 15-17, 11-17, 14-20)

Hit kolejki mogliśmy zobaczyć już w pierwszym spotkaniu XVII kolejki RNBA. O godzinie 15:00 Rosa-Ataf Team próbowała zrewanżować się Kottransowi za pierwszy przegrany mecz.
    Pierwsza połowa spotkania to ponownie równa gra obydwu zespołów o czym świadczy wynik 29-33. Od początku dobrą grę prezentował nowy zawodnik Rosy-Ataf Bartłomiej Żuk (17 pkt.), zaś całą grą pod nieobecność Piotra Kardasia kierował Przemysław Kogut (12 pkt.). O końcowym wyniku w dużej mierze zadecydowała 3 kwarta wygrana przez gości 17-11. Ostatnia odsłona była już tylko dopełnieniem dzieła. Najlepsze zawody w tym spotkaniu rozegrał Marcin Skrzek (24 punkty, 6/11 za trzy) będąc główną siłą napędową swojej ekipy. Rzuty za trzy były głównym atutem Kottransu (12/32), choć to Rosa-ataf przyzwyczaiła nas do wysokiej skuteczności z dystansu. Tym razem trafili zaledwie 4 próby na 16.
    Rosa-Ataf (9-7) jako pierwsza zakończyła sezon zasadniczy plasując się na czwartym miejscu dającym grę w półfinale z Hydrostarem. Kottrans zaś(12-3) zagra w ostatniej kolejce z Gugą modameska.pl.

ROSA-ATAF

Żuk 17 (2), Kogut 12 (2), Buba 8, Papiewski 8, Urbanelis 7, Gromnicki 2

KOTTRANS

Skrzek 24 (6), Wólczyński 11 (1), Woźniak 11 (1), S.Kotowski 10 (2), Kauin 8 (2), Mikos 4, Żurowski 2

BRAZZERS BROTHERS   54 - 69   WINE MARKET NOKAUT TEAM

(11-17, 14-17, 12-22, 17-13)

Nieco po godzinie 16:00 Brazzers Brothers grali mecz z Wine Market Nokaut Team'em. Gospodarze zagrali o wiele lepsze spotkanie od pierwszego, wysoko przegranego z tym rywalem.
    Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25-34 dla gości, aczkolwiek Brazzersi grali przez większość meczu dosyć skuteczną koszykówkę. Działo się to do pierwszych minut trzeciej kwarty, kiedy zawodnicy z Pionek zbliżyli się do rywali na 4 oczka (32-36). Od tego jednak momentu Wine Market Nokaut zaliczył 13-punktowy run uciekając rywalom na wynik 32-49 co zaważyło na wygranej faworytów. Czwarta kwarta wygrana przez Brazzersów 17-13 nie pomogła w odwróceniu losów spotkania, jednak zgodnie z prognozami "Bracia" zagrali o wiele lepsze spotkanie.
    Wśród drużyny przegranej najwięcej punktów zdobyło trio ofensywne, Figurski (17 pkt.), Brzozowski (14 pkt./10 zb.), Sobecki (13 pkt). Wśród gości ponownie double-double zanotował Łubiński (23 pkt./13 zb.) oraz Gregorczyk (16 pkt./10 zb.).
    Brazzers Brothers (3-12) w ostatnim w tym sezonie meczu zagrają z Hydrostarem (14-1). Będzie to bezpośredni pojedynek o koronę króla strzelców pomiędzy Piotrem Sobeckim (276 pkt.) i Tomaszem Łabędziem (272 pkt.).
    Wine Market Nokaut Team (12-3) ostatni mecz przed play-off'ami rozegra z Chicago Bols % (4-11).

BRAZZERS BROTHERS

Figurski 17 (1), Brzozowski 14, Sobecki 13 (1), Modelewski 8, Stawarz 2

WINE MARKET NOKAUT TEAM

Łubiński 23/13 zb., Gregorczyk 16 (4)/10 zb., Kutyła 9 (2), Foryś 7, Gerych 6, Brzeziński 5 (1), Miśkiewicz 4

PLEXILAND ROSA FANS  21 - 138   HYDROSTAR

(2-27, 2-37, 6-35, 11-39)

Różnica 117 punktów... tak można by skwitować ostatni wyczyn Mistrzów RNBA. W niedzielę lider rozgrywek zdecydowanie wybił młodym zawodnikom Plexilandu koszykówkę z głów. Miejmy nadzieję, iż nie odbije się to w żaden sposób na następnych startach Rosa-Fanów.
     Plusem tego meczu zdecydowanie jest kilka rekordów. Wspomniana różnica punktowa robi duże wrażenie. Już pierwsza połowa wygrana 64-4 zapowiedziała istną deklasację. 2 punkty zdobyte w jednej kwarcie to również niechlubny wyczyn. Największą uwagę należy jednak poświęcić indywidualnym statystykom Tomasza Łabędzia, który wyśrubował punktowy rekord ligi aż do 52 oczek! Skuteczność na poziomie 66% (23/35) to w głównej mierze skuteczne kontrataki. Tomek zanotował również 6 asyst i 5 przechwytów ,a jego eval to niesamowite +94. Mimo doskonałego meczu tego zawodnika, wielu innych graczy Hydrostaru również poprawiło swoje statystyki. Konrad Łabędź zdobył 25 punktów( 86% z gry), a Andrzej Mroczek 18 (82%z gry). Najwięcej oczek w drużynie Plexilandu zdobył Kuba Klimkowski (6 punktów).
    Plexiland (0-15) ostatni mecz sezonu zagra z Greg-finem (7-8), a Hydrostar (14-1) zmierzy się z Brazzers Brothers (3-12).

PLEXILAND ROSA FANS

Klimkowski 6 (2), Boghean 5 (1), Rozesłaniec 3 (1), Bączek 3 (1), Barszcz 2, Streicher 2

HYDROSTAR

T.Łabędź 52 (3), K.Łabędź 25 (1), Mroczek 18, Adamczyk 17, Janusz 16, Wołczyński 8, Paździoch 2

GUGA MODAMESKA.PL  56 - 46  GREG-FIN

(13-13, 17-15, 15-7, 11-11)

Ostatni mecz był ciekawą konfrontacją ekip na miejscach 6 i 5. Dla gospodarzy mecz ten miał pomóc w awansie na 5 pozycję w tabeli.
    Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, zakończyła się bowiem wynikiem 30-28 na korzyść gospodarzy. Trzecia kwarta wygrana przez Gugę 15-7 zadecydowała o końcowym rezultacie, gdyż ostatnia odsłona prowadzona była "kosz za kosz". Obydwa zespoły przystąpiły do spotkania w osłabieniach, mając po jednym graczu na ławce rezerwowych. Szczególnie Greg-Fin odczuł brak swoich dwóch filarów, czyli Marcina Rojeckiego (transfer do Hydrostaru) i kontuzjowanego Artura Gadajskiego. Gra bez dwóch czołowych zawodników znacznie wpłynęła na zbiórki, które Greg-Fin wyraźnie przegrał (39-48).
Skuteczność również była na korzyść gospodarzy (39%) w porównaniu z fatalnym procentem gości (25%). Po stronie zwycięzców solidne zawody rozegrał Krzysztof Czapla (9 pkt./15 zb.), a najwięcej oczek zdobył Oskar Nosko (14). Po stronie gości podwójną zdobycz punktową zanotował Roman Bukalski (15) oraz Norbert Czajka (10).
   Guga Modamęska.pl (7-8) by myśleć o utrzymaniu bardzo dobrego 5 miejsca musi wygrać w ostatniej kolejce z Kottransem (12-3). Dla Greg Finu (7-8) krokiem do powrotu na 5 miejsce będzie ewentualne zwycięstwo z Plexilandem Rosa Fans (0-14).